Haber

3 ay önce atanan psikiyatrist Emre için umutlu bekleyiş

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremin vurduğu Hatay’da yıkılan Rönesans Residence’ta arama kurtarma çalışmaları 3. gününde devam ederken, hayatını kaybeden 3 aylık psikiyatrist Emre Özarslan (33) için umutlu bekleyiş devam ediyor. Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne yeni atandı.

Antakya İnönü Bulvarı üzerindeki Rönesans Residence’ta ekipler, depremin üçüncü gününde arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Lüks konutta depreme yakalanan psikiyatrist Emre Özarslan’dan hala bir haber yok. Aile umut beklerken, anne Müberra Özarslan (65) “Depremin olduğu gün içimde bir şeyler oldu. Kendimi çok kötü hissettim. Ama çocuğum için umudumu hiç kaybetmedim. Ayağa kalkar sandım.” en geç sabah 8 de işine git ama abisi Emre şehre varamayınca apar topar buraya geldi bende peşinden geldim geldiğimde az kişi vardı sıra yoktu 3 gündür oğlumun çıkmasını bekliyoruz hala umudumuzu kaybetmedik o yüzden böyle konuşabiliyorum inşallah oğlum enkazdan sağlıklı bir şekilde çıkar. dedi.

‘OĞLUM DOKTOR OLDU’

Umutlu beklentisini sürdüren anne Müberra Özarslan, “Üç çocuk büyüttüm. Çocuklarımın en küçüğü Emre ortada. Kendi çabamızla ve kısıtlı bir geçim kaynağıyla çocuklarımı bu günlere getirdim. Emre çok mutlu oldu.” Çalışkan.Kendisi de isteyerek psikiyatri okudu.3 ay önce Reyhanlı Devlet Hastanesine gitti.Atandı.Orası ilk görev yeriydi ve yeniydi.İşini çok sevdi.Bu binayı gönüllü olarak aldı. güvendiği için.Ama binaya bakınca her şeyi görüyoruz.Demir serçe parmağım kalınlığında.Beton değil çimento.Konut binası gibi dekore etmişler.Bana göre insanı insan yapan insandır. insan.Ne var biliyor musunuz?Ne eğitim ne para.En kıymetli şey vicdandır.Yaşananların hesabını kim verecek?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu