Ekonomi

Alternatif Bank’ın konsolide net dönem kârı 1,13 milyar TL’ye ulaştı

Alternatif Bank’ın konsolide net dönem kârı 1,13 milyar TL’ye ulaşırken, özkaynak kârlılığı yüzde 48,7 oldu.

Alternatif Bank’tan yapılan açıklamaya göre, Alternatif Bank’ın 2023 yılı ikinci çeyrek konsolide rakamlarına göre toplam etkin büyüklüğü 65 milyar TL’ye ulaştı. Bankanın bu dönemde ülke ekonomisine nakdi (finansal kiralama alacakları dahil) ve gayrinakdi kredilerle sağladığı destek 57 milyar TL’yi aştı.

Mevduat hacmini 27 milyar TL’ye çıkaran Alternatif Bank, bilanço optimizasyonu politikasıyla aktif kalitesini korumaya devam etti. Bankanın öz kaynakları yüzde 33 artarak 5,4 milyar TL’ye yükselirken, bu dönem için sermaye yeterlilik rasyosu yüzde 27,2 oldu. 2023 yılının ikinci çeyreğindeki başarılı performansıyla Alternatif Bank’ın konsolide net transfer kârı 1,13 milyar TL, özkaynak kârlılığı ise yüzde 48,7 oldu.

Dijitalleşmeyi müşterilerine sunduğu aktif toplamının tamamlayıcısı olarak gören banka, bu alandaki adımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Taşınabilir uygulama üzerinden Dijital Kredi, VOV Hesap’a bitmeyen hoş geldin faizi, Yatırım Hizmetleri Entegrasyonu ve GastroClub avantajları gibi avantajlarla müşteri deneyimini sürekli geliştiren banka, yılın ilk yarısında kazandığı yeni müşterilerinin yüzde 73’üne ulaştı. artan dijital yetkinliklerinin bir yansıması olarak bu yıl dijital kanallardan o yaptı.

Alternatif Bank, finansal sonuçlarının yanı sıra “Danışman Bankacılık” yaklaşımı ve dış ticaret alanındaki uzmanlığıyla da müşterilerinin yanında olmaya devam ediyor. Geniş muhabir banka ağı ve yurt dışındaki güçlü ilişkileri sayesinde müşterilerinin dış ticaret süreçlerinde hem fonlama araçları hem de aracılık konusunda değerli bir yetkinliğe sahip olan banka, bilgi ve tecrübesini uzman ekibiyle tüm dış ticaret şirketleri ile paylaşmaktadır. .

Bu alandaki uzmanlığını sunduğu yenilikçi çalışmalarla sürdüren banka, Katar, Çin, Güney Kore ve Birleşmiş Milletler ile hayata geçirdiği uygulama ile bu ülkelerden yerel para birimi ile ticaret yapmayı tercih eden firmalara büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlamaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) SWAP anlaşmasına sahip olduğu Arap Emirlikleri. öyle Banka, TCMB tarafından uygulamaya konulan SWAP Anlaşmalarına Dayalı Reeskont Kredisi çalışması üzerinde çalışarak kısa sürede Türkiye’de ürünü sunan önde gelen bankalardan biri olmuştur.

Bu ürünün piyasaya sürüldüğü Şubat 2023’ten bu yana 125 milyon Çin yuanı üzerinde işlem gerçekleştiren Alternative Bank, önümüzdeki 3 ayda bu hacmi en az ikiye katlayarak özel bankalar nezdindeki öncü konumunu korumayı hedefliyor.

Verilen bilgilere göre, geçtiğimiz çeyrekte bu alandaki ödüllerine bir yenisini daha ekleyen Alternatif Bank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Dış Politika kapsamında “Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı” seçildi. Mayıs ayında düzenlenen Ticaret Programı. Üst üste 6. kez bu ödülü alan banka, bu ödüllerle hem dış ticaret alanındaki uzmanlığını hem de Türkiye’ye ve müşterilerine kattığı maliyeti belgeliyor.

bozcaadaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu