Haber

İstanbul’da scooter tartışması büyüyor! Üç şirket İstanbul’dan çekildi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Uyum Merkezi’nin (UKOME) düzenlediği toplantıda üç scooter firması piyasadan ayrılma kararı aldı. Bu karara göre 8 binden fazla scooter artık olmayacak. Scooter şirketleri gönüllü olarak karar verdi. İşte haberin devamı için detaylar…

8 bin 234 scooter, İstanbulartık içinde olmayacak

Uzun süredir tartışma konusu olan scooterlar hakkında bugün bir gelişme yaşandı. UKOME, LINK, Horse Ride ve Hey! Scooter isimli üç scooter şirketi gönüllü olarak çekilme kararı aldı. Kararları UKOME toplantısında onaylandı.

Firmaların aldığı karara göre 8 bin 234 scooter artık İstanbul sokaklarında yer almayacak. Toplantıda LINK isimli şirket, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) tarafından alınan karara uymak amacıyla çekilme kararı aldığını açıkladı. At Git ve Hey! Scooter firmaları ise tedarik zincirinde yaşadıkları sorunlar nedeniyle piyasadan çekildiğini belirtti.

Scooter kullanıcılarına kötü haber: İki yeni yasak yolda!

İBB UKOME tarafından düzenlenen toplantı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Öte yandan kendi kararları ile geri çekilen üç şirketin sahip olduğu 8 bin 234 scooter’ın artık İstanbul’da yer almayacağı tahmin ediliyor ki bu da bölgeleri rahatlatacak.

Öte yandan scooter kullanan kişilerin güvenliğini sağlamak için son zamanlarda bazı çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu çalışmalara ek olarak, iki kişinin binmesini önlemek için bazı sensörler kurulacak ve kural ihlali durumunda uydu tarafından müdahale edilecek.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu scooterların daha fazla fayda veya fayda sağladığını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu