Haber

Milli Takımın UEFA Uluslar Ligi’ndeki rakipleri belli oldu

– Milli Takımın UEFA Uluslar Ligi’ndeki rakipleri belli oldu

İSTANBUL – A Milli Futbol Grubu’nda UEFA Uluslar B Ligi 4. Grubunda yer alan rakipleri Galler, İzlanda ve Karadağ’dı.

A Milli Futbol Takımı’nın B Ligi’nde mücadele edeceği 2024/25 UEFA Uluslar Ligi kura çekimi bugün Fransa’nın başkenti Paris’te çekildi. Kura çekiminde Türkiye’yi, Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Onursal Başkan Şenes Erzik, Başkan Vekili Mustafa Eröğüt, Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, Genel Sekreter Taner Senseven, Dış İlişkiler ve Milli Takımlar İdari Direktörü Buğra İmamoğulları ve Milli Takımlar temsil etti. İletişim Yöneticisi. Türker Tozar’dan oluşan heyet tarafından temsil edildi. Ay-Yıldızlar takımı 4. Grupta Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleşti.

B Ligi’nde gruplar şu şekilde oluştu:

Küme 1: Çekya, Ukrayna, Arnavutluk, Gürcistan

2. Küme: İngiltere, Finlandiya, İrlanda Cumhuriyeti, Yunanistan

3. Küme: Avusturya, Norveç, Slovenya, Kazakistan

Küme 4: Galler, İzlanda, Karadağ, Türkiye

1. ve 2. maçlar 5-10 Eylül’de oynanacak

A Ligi’nde gruplarını ilk iki sırada tamamlayan 8 grup, iki ayaklı çeyrek finalde mücadele edecek. Bu eşleşmelerin galipleri Haziran 2025’te yapılacak final turnuvasına katılacak. B ve C Liglerinde grup birincileri ile D Liginde grup birincileri A, B ve C Liglerine yükselecek. A ve B Liglerinde dördüncü olan takımlar otomatik olarak B ve C Liglerine düşecek. C Liginde dördüncü sırada yer alan en kötü iki takım da D Ligine gidecek. A Liginin üçüncüsü ve B Liginin ikincisi B Ligi üçüncüsü ile C Ligi ikincisi, iki ayaklı play-off maçı oynayacak.

C Ligi’nde dördüncü sırada yer alan en iyi iki takım ile D Ligi’nde ikinci olan iki takım arasında da play-off mücadelesi yapılacak.

Turnuvanın 1. ve 2. maçları 5-10 Eylül’de, 3. ve 4. maçları 10-15 Ekim’de, 5. ve 6. maçları ise 14-19 Kasım tarihlerinde oynanacak. Yarı finaller 4-5 Haziran 2025’te, final ise 8 Haziran 2025’te yapılacak.

akcakoca-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu