Haber

Selin’in hayatını kaybettiği kazada savcı mütalaasını açıkladı

İZMİR’in Karaburun ilçesinde bir evin bahçe kapısına çarparak takla atan ve Selin Kabakçı’nın (19) hayatını kaybettiği, 12 kişinin yaralandığı kamyonetin sürücüsü Eren Bodur (22) davasında, Eren Bodur (22) tutuksuz yargılandı. Savcı, Bodur’un “kasten ölüme sebebiyet verme” ve “birden fazla yaralamaya neden olma” kabahatlerinden cezalandırılmasını istedi.

Kaza, 15 Ağustos 2021 günü saat 04.30 sıralarında Mordoğan Mahallesi Ardıç mevkiinde meydana geldi. Eren Bodur idaresindeki 35 HA 7705 plakalı çift kabinli kamyonet, sürücüsünün kontrolünden çıkarak bir konutun bahçe kapısına çarparak takla attı. Kazada Selin Kabakçı hayatını kaybederken, aralarında Bodur’un da bulunduğu 12 kişi yaralandı. Kaza sonrası gözaltına alınan ve yapılan kontrollerde 0,68 promil alkollü olduğu belirlenen Bodur, tutuklandı. Bodur bir süre sonra serbest bırakıldı.

Kaza anında alkollü olan ve 13 kişiyi 5 kişilik kamyonete bindiren Bodur hakkında soruşturmanın ardından ‘kasıtlı ihmalle ölüme sebebiyet verme’ ve ‘birden fazla yaralamaya neden olma’ suçlarından dava açıldı. . devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Eren Bodur, tarafların avukatları ve bazı mağdurlar katıldı. Mahkeme başkanı, sanıklar için Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesi’nden istenen raporun mahkemeye ulaştığını ve belgelere eklendiğini bildirdi. Adlı Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’nden alınan raporda, Bodur’un seyir halindeyken ve sağa dönüş yapacağı sahne kavşağa yaklaşırken teknik özellikler ve mevcut yük dikkate alındığında yola yeterince dikkat etmediği bildirildi. aracın hızını uygun bir düzeye indirip yolda kalacak bir formda rotasına devam etmesi yeterliydi. göstermediğini belirtti. Hızlı bir şekilde kavşağa girdikten sonra sevk ve idare hatası sonucu Bodur’un kontrolünü kaybettiği ve tehlikeli bir yolcu taşıdığı olayda, Bodur’un özen ve dikkat yükümlülüklerine aykırı davranışıyla temelden kusurlu olduğu vurgulandı. kamyonetinin gövdesi.

Raporda, Selin Kabakçı ve diğer mağdurların kendi ölüm ve yaralanmalarında dikkat ve bakım yükümlülüklerine aykırı davranışlarda bulunmalarına rağmen, kendilerini tehlikeye atacak şekilde seyahat etmelerine rağmen düşük düzeyde bulundukları belirtildi. kamyonetin gövdesinde kendi güvenlikleri için bir tehlike. Öte yandan sanığın kaza anında alkol içeriğinin 0,68 promil olduğu da tutanakta yer aldı. Duruşmada savcı vakıfla ilgili mütalaasını açıkladı. Savcı, Bodur’un ‘kasten ölüme sebebiyet verme’ ve ‘birden fazla yaralamaya neden olma’ hatalarından cezalandırılmasını istedi. Sanık avukatı mütalaaya dayanılarak savunma için mühlet talebinde bulundu. Bu talebi kabul eden heyet, duruşmayı 13 Mart’a erteledi.

bozdoganajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu