Haber

TBMM’de 10 genel başkan! İşte milletvekili seçilen parti liderleri

28. Milletvekili Genel Seçimi’nde oy sayım süreci sona erdi. İşte meclise girmeye hak kazanan cumhurbaşkanları…

BAHÇELİ VE YAPICIOĞLU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yeniden milletvekili seçilirken, sandıkların açılma oranı yüzde 55 oldu.

DSP LİDER AKSAKAL

İstanbul 2. Bölge’de 4. sıradan aday gösterilen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal da milletvekili seçildi.

TESLİMAT SEÇİLMEDİ

Cumhur İttifakı içinde yer alan Büyük Birlik Partisi kendi listesiyle seçime girerken, İstanbul 1. Bölge’den 1. olağan aday olan Genel Başkan Mustafa Destici seçilemedi.

ERBAKAN MECLİS’TE

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan kendi listesiyle ittifak yaparak İstanbul 2. Bölge 1. sıradan milletvekili seçildi.

MUSTAFA SARIGÜL

Millet İttifakını oluşturan partilerin genel başkanları milletvekili adayı olmazken, ittifak içinde CHP listesinden Erzincan 1. milletvekili adayı olan Türkiye Değişim Hareketi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de milletvekili adayı oldu. milletvekili olmak

Emek ve Özgürlük İttifakı

Emek ve Özgürlük İttifakı’nı oluşturan partilerden Yeşil Sol Parti Eş Genel Başkanı İbrahim Akın, İzmir 2. Bölge’den milletvekili olmaya hak kazanırken, diğer Eş Genel Başkan Çiğdem Kılıçgün Uçar, İstanbul 1. Bölge’den seçildi.

ERKAN MECLİS BAŞKANLIĞI

Emek ve Hürriyet İttifakı’nın bir diğer bileşeni olan Türkiye Personel Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, İstanbul 3. Bölge’den milletvekili olmaya hak kazandı.

HDP Eşbaşkanları TBMM’de

Yeşil Sol Parti listelerinden seçilen HDP Eşbaşkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar milletvekili seçildi. Buldan Van’dan milletvekili seçilirken, Sancar Şanlıurfa’dan milletvekili olmaya hak kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu