Haber

Akşener’den İkinci Seçim Kampanyası Videosu: “Ciddi Devlete Yakışır”

UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 2023 seçimleri için başlattığı başkanlık bağlama kampanyasının ikinci görselini sosyal medya hesabından paylaşarak, “Akıldan ve bilimden asla nasibini alamayan bu uçarı yönetim anlayışını değiştireceğiz. ve milletimizle birlikte dediğini asla sandıkta tutmaz. Çünkü biz devleti ciddiye alacağız. Layık” notuyla paylaştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından “Adalet, Ciddiyet, Samimiyet, Merhamet, Cesaret, Millet, Başbakan” vurgusu yaparak partisinin 2023 seçimleri için başlattığı lider irtibat kampanyasının ikinci görselini paylaştı. Akşener, paylaşımına şu notu düştü:

“Akıldan ve bilimden nasibini alamayan, dediğini, söylediğini sandıkta tutmayan bu vurdumduymaz yönetim anlayışını milletimizle birlikte değiştireceğiz. Çünkü ciddiyet devlete yakışır.”

Lider bağlama kampanyasının ikinci görseli Akşener’in “Devlete ciddiyet, millete özgürlük bizimle gelir” sözleriyle başlıyor; Akşener’in tepkileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarının bazı bakanlarının sözleriyle gerçekleşti.

BERAT ALBAYRAK VE NUREDDİN NEBATİ VERİLDİ

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak; Akşener’in “Dolar 10 lira, 15 lira olacak, şu olsun, bu olsun, çok bekleyeceksiniz” sözleriyle görüntülediği görüntü; Ekonomi PowerPoint sunumlarıyla değil, yatırım ve üretimle ayakta durur. Bakın bu önemli” sözleriyle devam etti. Albayrak’ın sosyal medyadan istifası da videoda yer alıyor; Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati; “Gözlerime bakar mısın? Ne görüyorsun?”

Videoda ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a yönelik değişen tutumuna da yer veriliyor; “Sayın Erdoğan, öfkenizi yenemiyorsanız, mantıklı olamıyorsanız ben Suriye’ye gitmeye, Esad’la görüşmeye ve bu sorunu çözmeye hazırım.”

ERDOĞAN’IN SİSİ VE Esad’ın AÇIKLAMALARI

Erdoğan’ın “31 Mart seçimlerinde Sisi mi diyeceğiz? Binali Yıldırım mı diyeceğiz” sözleriyle devam eden videoda Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile Erdoğan’ın Katar’da düzenlenen Dünya Kupası açılış töreninde el sıkışması yer aldı. Akşener’in; “Görünüşe göre Sayın Erdoğan seçimini Binali Bey’e değil Sisi’ye kullanmaya karar vermiş. Rabia, Sisi tabelasıyla dolaşırken elini kaybetmiş, Esma’nın onurunu Katar’da bırakmış.”

Melih Gökçek döneminde Ankara’da inşa edilen ve 801 milyon dolara mal olan ANKAPARK’ın açılışında konuşan Erdoğan; Ankara’nın marka değerini yükselteceğine inandığım bu önemli projenin hayata geçmesinde emeği geçen tüm kardeşlerime hayırlı olmasını diliyorum.”

ANKAPARK ELEŞTİRİSİ

Video, Akşener’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile yaptığı basın açıklamasından, Akşener’in “ANKAPARK Türkiye’de bugüne kadar yapılan birçok yolsuzluğun, israfın, israfın somut hali bu. Burada bilim yok burada bilim yok. burada bir sebep yok.Çok “Önemli olan onu cebinden çıkarıp bu cebe koymak” sözleriyle sona erdi.

İYİ Parti’den yapılan açıklamaya göre, Akşener’in sosyal medya hesabında lider iletişim kampanyası videoları paylaşılmaya devam edilecek.

haber-emet.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu