Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alper Gezeravcı ile görüştü: ‘Son olmayacaksınız’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Uzay Programı’nın ilk ayağı olan “İlk İnsanlı Uzay Görevi” kapsamında Uluslararası Uzay İstasyonu’nda Alper Gezeravcı ile canlı görüşme gerçekleştirdi.

Erdoğan, “Milli Uzay Programımız kapsamında yürüttüğünüz bu kritik görevle başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm milletimize ilham kaynağı oldunuz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ilk insanlı uzay misyonuna ilişkin, “Sizin gezinizle uzay çalışmalarında yeni bir dönemin kapısını aralamış olduk.”

Gezeravcı, “Türkiye Yüzyıla adım atarken, bu anlamlı görevde ülkemi temsil etmekten ve bayrağımızı Uluslararası Uzay İstasyonu’na taşımaktan gurur duyuyorum.”

‘SEN BİZİM SON ASTRONAU’MUZ OLMAYACAKSIN’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(Türk astronot Gezeravcı’ya) Sen bizim ilk astronotumuzsun ama son olmayacaksın. Türkiye de insanlı uzay görevi yapan ülkeler arasında yerini aldı.”

Alper Gezeravcı, “Katı parçacıklar ile akışkan ortam arasında homojen bir karışım oluşmasında yer çekiminin etkisini araştıracağız. Bu savunma sanayimiz açısından çok önemli bir çalışma.” (HABER MERKEZİ)

hemsin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu