Haber

Eskişehir ve Bilecik’te sulama sezonu açıldı

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) – DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün ülkemizin su kaynaklarının korunması, yönetilmesi, geliştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla projeler üreten Türkiye’nin en büyük yatırımcı kuruluşlarından biri olduğunu belirterek, ” Su kaynakları ve kullanımına önem verilmelidir.Bugün ve yarın için hayati önem taşımaktadır.Bu nedenle su kaynaklarımızı korur,geliştirir,kontrol eder ve herkesin yararına olacak tesisler inşa eder ve hizmete sunarız.’ söz konusu.

Bölgesel Kalkınma projelerinden biri olan GAP başta olmak üzere sulama yatırımlarımıza hız vererek verimli topraklarımızın insafına bereket katmak için çalıştıklarını belirten Balta, toplamda 445 bin dekar tarım arazisinin olduğunu söyledi. Eskişehir’de 2 Mayıs’ta, Bilecik’te ise 5 Mayıs’ta başlayan sulama döneminde sulanacak. sulama döneminde toplam 33 bin dekar tarım arazisinin sulanacağını duyurdu. Müdür Balta, Eskişehir’de toplam 445 bin dekar, Bilecik’te toplam 33 bin dekar alanda yapılacak sulu tarımla birlikte 2023 yılına kadar 2.30 milyar TL ve 230 milyon TL birim fiyatıyla Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak. Bilecik’te. hedef alındığını söyledi.

Balta, tarım arazilerinin sulanmasına, modern sulama sistemlerinin yaygınlaşmasına ve özellikle su tasarrufuna önem verdiklerini söyledi.

bahcelievler-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu