Haber

Eskişehir’de Kurban Bayramı için düzenlemeler yapıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi(EBB), Kurban Bayramı tatilini Eskişehir’de geçirecek vatandaşlar ve şehir dışından gelecek misafirler için bir dizi tatil düzenlemesi yapıldığını duyurdu.

EBB’den yapılan açıklamada, tatilin ilk günü olan 26 Haziran Pazartesi, 27 Haziran Salı ve tatilin ilk günü olan 28 Haziran Çarşamba günü başta müzeler olmak üzere turistik tesislerin kapalı olacağı belirtildi. turizm merkezlerinin haftalık çalışma saatleri dışında kalan tatil günleri; Bayram döneminde cadde otoparklarının ücretsiz olacağı bildirildi.

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi başta olmak üzere tarihi Odunpazarı bölgesindeki tüm müzelerimiz ile Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı içerisinde yer alan Masal Kalesi, Hayvanat Bahçesi, Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi 2019 yılı itibariyle ziyarete kapatılmıştır. Arifenin 1.günü ve bayramın 2-3-4. günleri ziyarete açık olacaktır.Ayrıca merkezlerimiz çalışanlarının Pazartesi günü haftalık tatil olduğunu da hatırlatmak isteriz. Porsuk Deresi arife günü ve 1. gün ile 2-3-4. gün hizmet veremeyecek.Kentpark’ta suni plaj ve havuzumuz bayramın 1. günü, 2- 3-4 gün sabah 10.00 ile 18.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecektir.Cadde otoparklarımız bayram boyunca ücretsiz hizmet verecektir.Estram tramvay seferleri için 28-29-29-28-29-2019 tarihlerinde tüm sınırlarda Pazar hareket saatleri uygulanacaktır. Kurban Bayramı nedeniyle 30 Haziran ve 1 Temmuz’da Polis ve İtfaiyemiz ile ESKİ Genel Müdürlüğümüzün ilgili birimleri bayram boyunca 7/24 görev yapacak olup, İtfaiyemiz ALO 153 üzerinden polis ekiplerimize ulaşabilirsiniz. ALO 112 üzerinden Tugaylar, ALO 185 üzerinden ESKİ.”

Kaynak: ANKA / Hayat

kadikoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu